راهنمای خرید

راهنمای خرید محصولات درخشان

 

این روزها فروشگاه ها مملو از خریدارانی است که با ذوق و شوق همراه با اضطراب، لوازم و وسائل مورد نیاز برای خانه یا محل کارشان را انتخاب و خرید می کنند. اشتیاق برای داشتن لوازمی که مدت هاست برای تهیه آنها نقشه کشیده و بالاخره تصمیم گیری کرده اند و اضطراب بدان جهت که آیا لوازم انتخابی برای محیط مورد نظر آنها مناسبند و یا اساساً جلوه موجود در فروشگاه را خواهند داشت یا خیر؟!

لازم به ذکر است برای آنکه از میزان اینگونه اضطراب ها در خرید کاسته شده و نتیجه نهایی زودتر حاصل شود، در انتخاب هر وسیله رعایت نکاتی مورد نیاز است. در همین راستا اگر شما نیز قصد دارید لوستری مناسب برای فضای مورد نظرتان در خانه یا محل کار تهیه کنید ابتدا پیش از هر کار موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

*******

وسعت فضا: از آنجایی که هر فضایی میزان مشخصی از نور را نیاز دارد، آویختن لوسترهای با شاخه های متعدد و در نتیجه لامپ های زیادتر نه تنها غیر ضروری بلکه مازاد است بنابراین مجبور خواهید بود لامپ برخی از شاخه ها را خاموش کنید.

 

*******

مساحت سقف: در یک معماری معمولی وسعت سقف ویا کف یک فضا یکسان است ولی از آنجایی که این روزها کاربرد سقف های کاذب در حاشیه سقف اصلی بسیار رایج شده است، در واقع مقداری از مساحت اصلی سقف کاسته شده و در نتیجه هنگام خرید لوستر می بایست همان میزان باقی مانده را بعنوان اندازه موجود ملاک قرار دهید.

*******

نورپردازی ثانویه: اقلب فضا ها علاوه بر لوستر دارای منابع نورزای دیگری همچون آباژور، چراق های دیوارکوب و در معماری امروزی هالوژن های واقع در سقف های کاذب یا اصلی هستند که آنها نیز نقش نورپردازی محیط را بر عهده دارند لذا در چنین شرایطی پیش از هرگونه اقدام جهت انتخاب لوستر و احیاناً دیوارکوب های آن، بقیه منابع نورزای موجود و یا حتی الامکان کاربرد منابع نورزای دیگر را در نظر بگیرید.
لازم به ذکر است هرچه در فضا از منابع نورزای متعددی استفاده شود، هم زیباتر خواهد بود و هم کاربردهای گوناگونی را می توان از آن فضا دریافت کرد. به شرط آنکه انتخابی مناسب و صحیح انجام پذیرد.

نکته- در خانه هایی که بر روی سقف های کاذب حاشیه و حتی بر روی سقف کاذب میان سقف اصلی، چراغ های هالوژن ویا مانند آن تعبیه شده است، لوستر تنها جنبه زیبایی داشته و بیش از میزان نوردهی باید به موارد ظاهری آن از جمله ابعاد، مدل، فرم و غیره توجه کرد.

نکته- امروزه ساخت فرم ها و شکل های هندسی در قالب سقف کاذب در میان سقف اصلی به همراه تعداد زیلدی چراغ های هالوژن در میان آن بسیار رایج شده است غافل از آنکه این قبیل سقف ها هم باعث شلوغ شدن فضا شده و هم ارتفاع ظاهری سقف اصلی را کاهش می دهند. حال در نظر بگیرید اگر در میان این سفینه های گچی لوستری با ابعاد بزرگ و چند شاخه نیز آویخته شود، چه نتیجه ای حاصل خواهد شد. برای چنین موقعیتی لوستر های ظریف سقفی بهترین انتخاب محسوب می شوند.

*******

ارتفاع سقف: ارتفاع سقف یکی از تعیین کننده ترین عوامل در انتخاب لوستر است. هنگامی که سقف محیط مورد نظر شما از سطح معمول خیلی کوتاه تر باشد شما نمی توانید از لوسترهای آویز بخصوص از نوع آویز کریستال دار استفاده کنید زیرا امکان برخورد سر افراد با آن هنگام رفت و آمد وجود دارد. مگر آنکه محل آویختن لوستر بگونه ای باشد که یا در بالای میز پذیرایی ویا نهارخوری قرار گیرد ولی بطور کلی در شرایط عادی برای سقف های کوتاه بهترین انتخاب لوسترهای به اصطلاح سقفی است.

*******

ابعاد لوستر: علاوه بر موضوع نورپردازی، تعداد شاخه ها و میزان وات لامپ های مورد استفاده در لوستر، حفظ تناسب ابعاد آن با فضا نیز ازجمله ضروریات است بنابراین برای فضای کم وسعت لوستری انتخاب نکنید که اگرچه کم شاخه است ولی از ابعاد بزرگی برخوردار باشد زیرا فضایی نا زیبا را ایجاد می کند.

*******

نحوه نورپردازی: نورپردازی توسط لوستر بطور کلی چه آویز و چه سقفی با توجه به طرز قرار گرفتن شاخه ها و در نتیجه لامپ ها به سه فرم اصلی سر بالا، سر پایین و خوابیده تقسیم می شود. در مدل سربالا نور بطرف بالا انتشار یافته در نتیجه سقف هم روشن می شود ولی در مدل سر پایین از آنجا که شاخه ها بطرف پایین قرار گرفته اند نور حاصل در بخش پایین اطاق بیشتر بوده و سقف تاریکتر خواهد بود و در مدل سوم شاخه ها به موازات سقف بصورت خوابیده بوده و نورپردازی در این نوع لوستر به طرفین یعنی دیوارها صورت می گیرد.
نکته- علاوه بر مدل های یاد شده در فوق، حباب دار بودن یا بدون حباب بودن نیز در نور حاصل از هریک از مدل ها تاثیرگذار است.

*******

سبک و مدل لوستر: همچنان که به هنگام انتخاب لوازم دکوراسیون، هماهنگی آنها به لحاظ مدل یا سبک را در نظر می گیرید در تهیه لوستر نیز این مهم را مورد توجه قرار دهید. بعنوان مثال در یک فضای کاملاً مدرن، آویختن لوستری با آویزهای کریستالی کاری ناصحیح بوده و محیطی ناهماهنگ را سبب می شود.

آباژور 0محصول دیوارکوب 0محصول لوستر 8محصول شمعدانی 1محصول کریستال 5محصول تک شاخ 0محصول

اطلاع رسان
جدیدترین اخبار سایت
بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی لوستر و چراغهای تزیینی تهران ۹۶

قطعات لوستر درخشان احتراما بدینوسیله از تمامی همکاران گرامی دعوت به عمل می‌آید که در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی لوستر و چراغ های تزئینی در سالن شماره (۸و۹)غرفه شماره ((۳۳)) از تاریخ ۳ لغایت ۶ دی ۱۳۹۶ساعت۱۲الی ۲۰ بازدید فرمایید  

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی لوستر و چراغ های تزیینی تهران ۹۵بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی لوستر

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی لوستر،چراغ های روشنائی و تزئینی ایران در فضائی بالغ بر ۲۱ هزار متری مربع فضائی نمایشگاهی و در ۱۱ سالن شرق نمایشگاه بین المللی تهران شامل سالن های ۸ ، ۹ ۱۰ ،۱۱ ، ۱۲ ، ۱۳ ، سری ۲۵ ( شامل ۵ سالن ) و فضای باز محل […]

نمایشگاه لوستر 95صنایع لوستر درخشان در نمایشگاه بین المللی لوستر ۹۵

صنایع لوستر  درخشان طبق رویکرد هر سال امسال نیز پرشور و  در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی لوستر و چراغ های تزیینی تهران ۹۵ حضور پررنگی خواهد داشت،  صنایع لوستر درخشان در سالن ۱۰ غرفه ۶ حضور دارد   نمایشگاه بین المللی لوستر و چراغ های تزیینی تهران ۹۵ بیست و چهارمین دوره، در تاریخ […]

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A